B2B Siteleri | 2024 Güncel B2B Siteleri ve Ücretleri

Yurt dışına ürün satmak isteyen insanların ilk baktığı yer B2B siteleridir. B2B sitelerinin fiyatlarını ve kalitesini öğrenmek için tıklayınız.🔴 (b2b siteleri ve ücretleri) 🔴. Bu tıkladığınız yerde, en güncel ve en çok kullanılan b2b sitelerini ve onların ücretlerini bulabileceksiniz. B2B sitelerinin amacı mağaza/fabrika ve diğer alıcı kurumlar ile üretici/dağıtıcı gibi firmaları bir araya getirmektir. Temel olarak ürünlerini satmak isteyen insanlar bu sitelere kayıt olup ürünlerini ekleyebilir. B2B sitelerine ürünler eklendikten sonra bu ürünler bu siteler sayesinde alıcı kişilere ve firmalara gösterilir. Bir makine parçası arayan fabrika alım müdürü, bu sitelerden birine girip ürün ismini yazıp arayabilir. Veya kategorilerden bu ürünün kategorisini seçip arayabilir. Eğer sizin ürününüz aradığı sayfalarda çıkar ise ve ürününüzü ve fiyatınızı beğenir ise sizin ile iletişime geçecektir. Ayrıca bu kişi B2B sitelerinde bulunan talepler kısmına girip bu siteye makine parçası aradığını belirtebilir. Bu durumda ise B2B siteleri bu talebi diğer makine üreticilerine/dağıtıcılarına gönderir. Onun ile iletişime geçmeniz için iletişim numarasını size verebilir. Genel olarak B2B siteleri bu iki temel üzerine kurulmuştur. Bu siteleri yeni üretici ve dağıtıcı bulmak için kullanan yüz binlerce alıcı firma mevcuttur. Bundan dolayı Türk üreticilerinin olabildiğince tüm B2B sitelerine kayıt olması gerekir. Her bir kayıt sizin için yeni bir yurt dışı kapısıdır. Çinli üreticiler bu işte iyi olduklarından dolayı bir çok B2B sitelerindeki kayıtlarından dolayı masa başından müşteri bulabilmektedirler. Alibaba dışında diğer en çok kullanılan B2B siteleri aşağıda belirtilmiştir. Bu B2B sitelerine ücretsiz şekilde üye olabilirsiniz. Bu şekilde bir çok ülkede ürünleriniz gösterilecektir. Ayrıca B2B siteleri yazımızdan önce İhracat yapmak istiyorum ve ardından Yurt dışından müşteri bulmak adlı makalelerimizi okumanızı tavsiye ediyoruz.

En bilinen B2B Siteleri

kısaca özetlersek, alibaba, go4worldbusiness, tradewheel, Allbiz, tradekey, exporthub, Ecplaza, Ec21, Exporters.sg dir. Aşağıdaki listede dünya üzerinde en bilinen ve yaygın olarak kullanılan B2B siteleri listelenmiştir. Bunlar bir çok ürün alıcısı tarafından sürekli kullanılan b2b siteleridir. Genelinde Türkiyeden de üreticiler bulunmaktadır. Bu B2B siteleri için hizmet vermekteyiz.

ALİBABA

Küresel toptan ticaret için en iyi B2B web sitelerinden olan Alibaba, dünyanın en büyük B2B çevrimiçi pazar yerlerinden biridir. Çin menşeli, Almanca, İtalyanca, Polonya dilinde, Japonca vb. birçok dili destekliyor. 1999’da piyasaya sürüldükten sonra günümüzde Amazon ve eBay gibi popüler web sitelerini çok geride bıraktı. Alibaba grubunun iki portalı, 2012 yılında eBay ve Amazon’un toplamından daha fazla olan 170.000 milyon dolarlık satış elde etmeyi başardı. Ayrıca şu anda 35 milyondan fazla kullanıcıya ev sahipliği yapıyor. Bu sayı her geçen gün artıyor. Alibaba da ürün satışı yapmak istiyorsanız alibaba da satış yapmak yazımızı inceleyebilirsiniz.

ALL.BİZ

All.biz (www.all.biz) ulusal ürün ve hizmetlerin dünya çapındaki iç ve dış pazarlarda 26 dilde tanıtımına odaklanan, önde gelen çevrimiçi mal ve hizmet rehberidir. 1999 yılında ortaya çıkışının temelleri atılırken 2006 yılında çevrimiçi tanıtım pazarında faaliyete başladı. All.biz’in 13 ülkede ofisi bulunmaktadır. Kendi verilerine göre yılda 89 ülkeden 220 milyon kişi, 1300 şirket ve 20 milyon mal ve hizmet kaydı bulunmaktadır. Tüketici ve üretici pazarı olarak işletmeden işletmeye (B2C) ve işletmeden tüketiciye (B2B) şeklinde hizmet vermektedir.

TRADEWHEEL

TradeWheel bir B2B sitesidir. Amerika ülkesinde 2003 yılında kurulmuştur.

Alexa verilerine baktığımızda son zamanlarda bu siteyi ziyaret eden kişilerin şu ülkelerden giriş yaptığını görüyoruz.

 • 🇯🇵 Japan 25.5%

 • 🇺🇸 United States 22.1%

 • 🇮🇳 India 15.5%

Günden güne güçlenmekte olan bir B2B sitesi olarak dikkat çekmektedir.

GO4WORLDBUSİNESS

Go4worldbusiness Hindistan kökenli bir b2b sitesidir. Alibabadan sonra en büyük b2b sitesi olarak bilinmektedir. Genelde Türk ağırlığı bu site de hissedilmektedir. Bir çok başarılı ticaret bu sitede gerçekleştirilmiştir. Ürünlerinize talep gelme oranı diğer B2B sitelerine göre daha yüksektir. Alibaba ve Tradewheel den sonra en çok Talep alınan B2B siteleri arasındadir. Alibaba dan sonra En çok Türk firmasının kayıtlı olduğu bir sitedir.

TRADEKEY

TradeKey bir B2B sitesidir. Suudi Arabistan ülkesinde 2005 yılında kurulmuştur. Alexa verilerine baktığımızda son zamanlarda bu siteyi ziyaret eden kişilerin şu ülkelerden giriş yaptığını görüyoruz. Orta Doğu, Afrika ve Asya’da özellikle Pakistan’da çokça bilinen bir B2B sitesidir. Fuarlar alanında en etkili B2B sitelerinden birisidir. Türkiye’de fuarlar ile ilgili çalışmalar yapmaktadır. Orta Doğu, Afrika ve Asya’da (bazı Asya ülkelerinde özellikle Pakistan) oldukça etkilidir. Kuruluş yeri diğerlerine göre farklıdır. Bundan dolayı Orta Doğu ve diğer baskın olduğu ülkelerde yaygındır. Pakistan ülkesinde çok popülerdir.

ECPLAZA

Ecplaza.net bir B2B sitesidir. Genel olarak site kullanıcıların büyük kısmı Amerika ve Güney Kore ülkesinden oluşmaktadır. Alexa değerlendirilmesine göre siteyi kullanan kişilerin ülkelerine baktığımızda %54 Güney kore, %14.1 Amerika gelmektedir.

 • Güney Kore’de yaygın olarak kullanılmaktadır. Eğer bu ülkeyi hedefliyorsanız doğru yerdesiniz.
 • Gelişmiş ülkelerde (Amerika ve Güney Kore) ve bazı Afrika ülkelerinde iyidir.
 • Rekabet diğer B2B sitelerine göre daha düşüktür.

EC21

Ec21.com bir B2B sitesidir. Bu sitemiz Ecplaza gibi Güney Kore’de kurulmuş olup, ondan daha farklı pazarlarda hizmet vermektedir. Alexa değerlendirmesine baktığımızda siteyi kullanan kişilerin ülkelerine baktığımızda %18.8 ile Amerika, %12.6 Hindistan ve onun ardından %12.1 ile Güney Kore gelmektedir.

 • Dünya genelinde bilinen bir web sitesidir. Dünyanın her yerinden istek gelebilir.
 • Eski ve köklü bir sitedir. Alibaba’dan daha eskidir.
 • Rekabet biraz fazladır. Çinli ve Hindistanlı üreticilerin sayısı fazladır.

EworldTrade

B2B endüstrisinde oldukça yeni olan eWorldTrade, hızlı bir şekilde itibar kazandı. ABD’de dijital medya ve teknolojik hizmetler sunan bu firma Reckon Media LLC’nin bir yan kuruluşudur. eWorldTrade’in kendisi dünya çapında operasyonel bir birime sahiptir. Üreticilerin çoğu Çin’den olmakla birlikte, ABD, Hindistan, Malezya ve Pakistan’dan da ortak olduğu işletmeler var. Ana operasyon biriminin Pakistan’da bulunması nedeniyle platform, CPEC’in bir parçası haline geldi.

 • Diğer B2B sitelerine göre Yeni bir B2B sitesidir.

ExportHUB

ExportHub Amerika Birleşik Devletleri’nde 2017 yılında kurulmuş bir B2B sitesidir. Yeni kurulmuş bir B2B sitesi olduğu için diğerlerine göre daha iyi bir sisteme sahiptir. Ayrıca hedef pazarları kesin belirli olmadığı için alıcılar için avantajlı bir durumdur.

 • Yeni kurulmuş bir B2B sitesidir. Amerika Birleşik Devletleri’nde kurulduğu için indexlemelerde ön plana çıkabilmektedir. Buna ek olarak diğer B2B sitelerinin ulaşamadığı pazarlara ulaşabilecek potansiyele sahiptir.
 • Yeni kurulmasına rağmen Alexa rankı iyidir.
 • Amerika Birleşik Devletleri’nde ve orta ölçekli devletlerde iyidir.

B2B Sitelerine Katılın

TradeFord

TradeFord bir B2B sitesidir. Asya merkezlidir. Alexa verilerine göre ortalamanın bir tık altında ziyaretçi sayısı mevcuttur.

Alexa verilerine baktığımızda son zamanlarda bu siteyi ziyaret eden kişilerin şu ülkelerden giriş yaptığını görüyoruz.

 • Hindistan 42.2%

 • Pakistan 13.7%

 • Bangladeş 9.2%

 • Asya ülkelerinde popülerdir.

 • Çoğu kullanıcısı Asya kıtasından geldiği için diğer bölgelerde biraz zayıf kalabilmektedir.

Diğer Az Bilenen B2B Siteleri

Bu kısımda ise size dünya çapında az bilinen ve ayrıca müşteri bulmada çok zorlanabileceğiniz B2B sitelerini göstermekteyiz. Burada müşteri bulmanız çok düşüktür. Bundan dolayı ihracatyolu bu siteler ile herhangi bir teması mevcut değildir. Yinede bu siteleri denemek ister iseniz ihracatyolu.com dan bu siteler için danışmanlık alabilirsiniz.

ECVV

Dünyanın en iyi B2B web sitelerinden biri olan ECVV, küresel ticareti daha verimli hale getirme misyonuyla 2003 yılında kurulmuştur. Çin’de nitelikli hale gelen ve dünya ticaretindeki satışlara hakim olan birkaç şirketten biri. ECVV, satın almak için oldukça güvenilir bir platformdur. Küresel alıcılara tedarikçiler, ürünler ve paketler hakkında güncel ve kaliteli bilgi sağlar. Çin’deki ilk uçtan uca tedarik hizmeti platformudur ve önemli bir uluslararası ticaret destekleyicisidir. ECVV’nin yıllık ticaret hacminin 5.000 milyon dolar olduğu tahmin ediliyor. 2009’un sonunda 2.000.000’in üzerinde kayıtlı kullanıcısı vardı ve 200’den fazla ülkeden 800.000 kadar alıcıyı bünyesine barındırdı.

IndiaMart

İnternet portalı üzerinden B2B satışı ve bunun yanı sıra B2C ile C2C sağlayan bir e-ticaret şirketi. Economic Time, IndiaMART’ı Hindistan’ın en büyük çevrimiçi pazarı olarak ilan etti ve Alibaba’dan sonra dünyanın en büyük ikinci B2B web sitesi olarak kabul edildi. 2014’teki geliri 200 crore’den fazlaydı. Dinesh Agarwal, InterMESH ile birlikte IndiaMART’ı kurdu. En iyi b2b web sitelerinden biri olarak bilinen firma, şu anda Hindistan’ın büyük şehirlerinde iki binden fazla çalışanı bünyesinde barındırıyor ve 2015 itibariyla web sitesinde listelenen 3 milyondan fazla tedarikçiye sahip oldukları biliniyor.

Made-in-china

Başka bir popüler olan ve duymuş olmanız gereken en iyi B2B web sitelerinden biri. Çin ülkesinden Focus Technology Co., Ltd tarafından geliştirilmiş ve işletilmektedir; elektronik ticaret sektöründe liderdir. Tüm ürünleri Çin veya Tayvan’da üretilmektedir.

GlobalSources

Global Sources, aynı zamanda NASDAQ ve GSOL’a kayıtlı, Hong Kong merkezli bir e-ticaret şirketidir. 1970 yılında Merle A. Hinrichs ve C. Joseph Bendy tarafından Trade Media Ltd. olarak kurulmuş olmasıyla oldukça eski bir kuruluştur. GlobalSources şu anda altında 1 milyondan fazla uluslararası alıcı barındırıyor.

DHGATE

Çin’de üretilen ürünler için lider bir toptan satış sitesidir. Oldukça tutarlı, kaliteli hizmet ve ürün siciline sahiptir. Yine bir Çinli şirket ama aynı zamanda İngilizceyi de destekliyor. EWorldTrade gibi, DHgate de küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerinin ürettiği ürünlerin pazarda yer edinmesine olanak tanır. Güvenli bir uluslararası ödeme ve lojistik hizmeti sağlar. Merkezi Pekin, Çin’de bulunmasına rağmen, ABD, BAE, Filipinler ve Hindistan gibi ülkeler de dahil olmak üzere dünya çapında çok sayıda ofisi vardır.

TradeIndia

Adından da anlaşılacağı üzere, merkez ofisi Yeni Delhi’de olan bir Hintli şirkettir. Hindistan’da üretilen ürünleri satın almak ve küresel olarak ticaret yapmak için dünya çapında faaliyet gösteren en iyi b2b web sitelerinden biri olarak hizmet veriyor. Ev dekoru malzemelerinden tarım makinelerine kadar TradeIndia çok çeşitli mallara sahip.

Özellikle Hindistan’daki küçük işletmeler için avantajlı bir portaldır. 1996 yılında Bikky Khosla tarafından kurulan şirket, 35’ten fazla şehirde şubesi ve 1200’ün üzerinde profesyonel çalışanı ile birlikte büyümüştür. Temel olarak, küresel ihracat-ithalat topluluğu için bir çevrimiçi rehber hizmeti olarak işlev görür. Şu anda 12.000’den fazla ürün kategorisi ve alt kategorisi var. B2B sektöründe olmanın yanı sıra, Trade India etkinlikler düzenlemiş ve aynı zamanda önde gelen KOBİ ortakları olarak Google ile çalışmıştır.

iOffer

Amazon ve eBay’e oldukça benzeyen, “Satın Alınacak, Satılacak ve Ticaret Yapılacak Bir Yer” sloganı gibi hemen hemen her şeyi alıp satabileceğiniz bir çevrimiçi pazar yeri. Steven Nerayoff tarafından oluşturulan iOffer, San Francisco merkezli bir çevrimiçi ticaret şirketidir. 2002 yılında piyasaya sürüldü.

Web sitesi, yaklaşık 75.000 satıcı dahil bir milyon kullanıcıya sahip olması ile en iyi b2b web sitelerinden biri olma ününü kazandı. Bu sitenin benzersiz bir özelliği, satış için ürünlerin ücretsiz olarak listelenmesine izin vermesi ve bunları yalnızca satıldıklarında veya premium listeleme hizmetleri için ücretlendirmesidir.

B2B Siteleri Özet

Bir çok b2b sitesi bulunmaktadır. B2B siteleri alıcıları ve satıcıları birbirine bağlayan yapay köprülerdir. Bu sitelere bizim üzerimizden ortak hesap ile daha uyguna kayıt olabilirsiniz veya bireysel olarak bu sitelere başvurup kayıt olabilirsiniz.

Hangi B2B sitelerini kayıt olmalısınız ?

Genel olarak alibaba yı tavsiye etmekteyiz. Ayrıca go4worldbusiness de bir çok sektörde başarılı bir şekilde faaliyet yürütmektedir. Diğer b2b sitelerinde de şansınız daha iyi olabilir fakat bu durum sizin sattığınız ürüne ve miktarına göre değişmektedir. Kendiniz bizzat inceleyebilirsiniz veya bizim ile iletişime geçip firmanız için hangi b2b sitesinin size uygun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.

ihracatyolu
Tarafından Yazıldı : ihracatyolu ·


Ürünlerinizi tüm Dünyaya tanıtın ve yeni müşteriler bulun → Panele Giriş ←