Go4worldbusiness

Go4worldbusiness Hindistan’da kurulmuş bir B2B sitesidir. Alibaba dan sonra bilinen en güçlü B2B sitelerinden Birisidir.  Üreticilerin çoğunluğu Hindistan ve Pakistanlı üreticilerden oluşmaktadır. Fakat azımsanmayacak oranda Türk üretici de bulunmaktadır. Bir çok Türk firması Bu platform sayesinde firmaları için bir çok yeni müşteri bulmuştur. Hindistan’da kolayca bulunan bir hammadde satmadığınız sürece bu site de ürünleriniz için müşteri bulabilirsiniz. Go4worldbusiness  sayesinde Şirketinizi İkinci En büyük olan B2B sitesinde tanıtabilirsiniz. Go4worldbusiness sitesinde 3 tip üyelik vardır. Bunlar sırasıyla ücretsiz üyelik, silver ücretli üyelik ve en son olarak altın ücretli üyeliktir.

Go4WorldBusiness da Üyelik

Diğer B2B sitelerinde olduğu gibi bu B2B sitemizde de Bir çok farklı üyelik söz konusudur. Bu tarz sitelere üye olmadan ürünlerinizi sergileyemezsiniz. Üyeliğinizin rütbesi büyüdükçe o kadar çok fazla insana ürünleriniz gösterilmeye başlanacaktır. Şimdi Bu sitemizdeki üyelik tiplerini inceleyelim. Diğer B2B sitelerine göre ücretsiz üyeliği oldukça zayıf kalmaktadır. Üç tip kendine ait üyeliği mevcuttur, ayrıca bizim sayemizde ortak hesap yardımıyla beraber 4. çeşit üyeliğe uygun fiyattan sahip olabilirsiniz. Kısaca Go4worldbusiness daki üyelik tiplerinden size bahsedelim.

Ücretsiz Üyelik

Diğer B2B sitelerine göre en düşük profilli ücretsiz üyeliğe sahiptir. Go4worldbusiness sitesinin ücretsiz üyeliklerinin en kötü yanı ise size ürünlerinizin görsellerini yüklemenize imkan tanımamasıdır. Ürünlerinizin yalnızca fiyat bilgisi ve açıklamasını girebilirsiniz. Müşteriler sizin ürünlerinizin görsellerini göremezler. Bu sebepten dolayı ürünlerinize mesaj alamazsınız. Örnek vermemiz gerekir ise, bir ayakkabı sattığınızı düşünün ve yalnızca şu bilgiler mevcut, ayakkabı fiyatı 50 dolardır ve ayakkabı deridir. Alıcı kişiler ayakkabıyı göremediğinden dolayı fiyat ile bilgilerin önemi kalmamaktadır. Direk olarak ürünleriniz es geçilir.  Sıralamalarda ürünleriniz en altta gözükmektedir.

Gümüş Üyelik

Gümüş üyelik 6 aylık ücreti 249 dolardır.  Yıllık ücreti yaklaşık 500 dolardır. Burada açıkça belirtmek isterim ki ücretsiz üyelik ile gümüş üyelik arasında fazla bir fark yoktur. Bunun ana sebebi gümüş üyelikte de ürünlerinizin görsellerini yüklememektesiniz. Daha fazla ürün yükleyebilirsiniz, daha fazla talep okuyabilirsiniz. [talep okuma kısmını sonra açıklayacağız.]. ürünleriniz ücretsiz üyeliklere göre daha üst sıralarda çıkar, fakat ürünlerinizin görselleri olmadığından dolayı alıcılar tarafından ürünleriniz talep görmeyecektir. Bu sebepten dolayı gümüş üyelik almanız mantıklı olmayacaktır.

Altın Üyelik

Altın üyelik Go4worldbusiness da sahip olabileceğiniz en yüksek rütbeli üyelik çeşididir. 6 aylık üyelik ücreti 349 dolardır. 1 yıllık ücreti ise 700 dolardır. Nerdeyse tüm her şey sınırsızdır. Ürünlerinizi görselleri ile beraber yükleyebilirsiniz. Yüklediğiniz ürünler en üst sıralarda çıkacaktır. Bu sayede yeni müşteriler bulabileceksiniz. Diğer ücretsiz üyelikte ve gümüş üyelikte müşteri bulmanız çok zordu. Bunun asıl sebebi ürünleri görselleri ile yüklemenize olanak vermiyor oluşuydu. Burada bu sorun düzelmiş durumdadır.

Ortak Altın Üyelik

Dolar kurunun yüksek olması sebebiyle Türkiye’deki firmalar B2B sitelerinde üyelik almada zorlanmaya başladı. Bundan dolayı sitemiz bazı önlemler alarak bu durumu önlemeye çalışmaktadır. Sistemimiz oldukça basittir. Bir firma adına Go4worldbusiness altın paket alınır. Bu firmanın ismi özellikle olabildiğince Türkçe seçilir ve yabancı birisi için bir anlam ifade etmemesi gerekir.  Nasıl bir Çinli firmanın ismi sizin için bir anlam ifade etmiyor ise, yurt dışında da Türkçe için bir anlam ifade etmemektedir. Bu altın paketin yönetimi ve denetimi sadece bize aittir. Genelde 10 farklı firmanın ürünlerini bu hesapta yayınlamaktayız. Yayınlanan ürünlerin altında sizin firma isminiz ve bilgileriniz olacaktır. Ürününüze ulaşan kişi mesaj attığı zaman size whatsapp üzerinden bildirim düşecek, bu müşterinin bilgileri size aktarılacaktır. Bu sayede altın paketi 700 dolara almak yerine 69 dolara almış olacaksınız. Ürünlerinizi siteye teknik ekiple beraber yüklemektesiniz. Ürünlerinizin görsellerini whatsapp üzerinden fiyatları ve bilgileriyle atabilirsiniz. Şirket bilgileri de gerekmektedir.  Bu linke basarak doğrudan go4worldbusiness a en uygun fiyatlı olarak katılabilirsiniz.

Go4worldBusiness Talepler

Go4worldbusiness sitesinde ürünlerinize gelen alım taleplerinin dışında sitenin kendine ait olan alım talepleri mevcuttur. Bu taleplerin çoğu fake (sahte) dir. Ve geri kalan talepler çok azı gerçektir ve bu taleplere binlerce mesaj gelmektedir. Bu tarz taleplerden yeni müşteri bulmanız oldukça zordur. Bundan dolayı Bu taleplerle zaman kaybetmemenizi önermekteyiz. Yeni müşteriler siteye yüklediğiniz ürünlerden gelmektedir. Altın paket ile ürünlerinizin yüklenmesi gerekmektedir, ürün görselleriniz ve fiyatlarınız da iyiyse yeni müşteriler ürünlerinize alım taleplerini bırakacaktır.

Go4worldBusiness Diğer B2B siteleri ile Karşılaştırma

Bu kısımda ise diğer B2B siteleri ile Go4worldbusiness sitemizi kıyaslayacağız. Öncelikle en çok bilinen B2B sitesi ile başlayalım. Alibabadan daha önce kurulmasına rağmen alibaba kendisini sonradan geçmiştir. Alibaba dan sonra bilinen en büyük b2b sitesidir. Bir çok firmayı kendi içerisinde barındırır. Bir çok Türk firması bu B2B platformunda ürünlerini sergilemektedir. Günümüze kadar değeri koruyan B2B Sitelerinden birisi olmuştur. Go4worldbusiness, Tradekey ve Tradewheel den daha çok bilinene Bir B2B sitesidir. Fakat Çoğu alanda TradeWheel b2b sitesinin daha iyi olduğunu söyleyebiliriz. Tradewheel biraz daha canlı bir b2b sitesidir go4worldbusiness e göre. Aldığımız geri bildirimlere göre de go4worldbusiness tradekey e göre bir tık daha iyi bir web sitedir. Bundan dolayı Bu dördü arasındaki sıralamalı şu şekilde yapabiliriz. Alibaba > Go4worldbusiness = Tradewheel > Tradekey.

Diğer B2B siteleri ise daha bölgesel tarzda olduğu için kıyaslama yapma şansımız daha düşüktür. All.biz web sitemiz Rusya Ukrayna ve doğu Avrupa ülkelerinde popülerdir. Ayrıca Türki cumhuriyetlerde yaygındır. Go4worldBusiness ise bu ülkelerde pek popüler değildir. Eğer Bu tarz pazarları hedefliyor iseniz All.biz kullanmanız sizin için daha iyi olacaktır.

Son olarak kıyaslayabildiğimiz 2 adet sitemiz kaldı. bunlar ecplaza ve ec21 siteleridir. Bu iki sitemizde Asya pazarlarında güçlüdür. Ecplaza ve ec21 Güney Kore pazarında oldukça yaygın olan B2B sitelerindendir. Bundan dolayı Güney Kore ülkesinde ürünlerinizin yayınlanmasını istiyor iseniz bu iki web sitesi go4worldbusiness e göre daha iyi olacaktır. Ecplaza ayrıca Avrupa ülkelerinde daha yaygın olduğu sektörler mevcuttur. Ec21 ise bu iki diğer web sitesine göre daha basit kalmaktadır.

Diğer geri kalan sitelerimizden birisi ise eworldtrade dir. Bu sitemiz B2B siteleri arasında en fazla spam mesaja sahip sitedir. Bundan dolayı en kötü B2B siteleri arasında yer almaktadır. Daha pahalı paket fiyatları mevcuttur, sitesi daha düzenlidir. Fakat Bu siteye para yatırdıktan sonra alacağınız mesajların çoğu fakedir. paylaşılan bilgiler genel olarak yanlış veya sallama numaralar ile gönderilmiş bilgilerden oluşmaktadır. Bundan dolayı Go4worldbusiness her daim bu siteden daha iyidir.

TradeFord ile karşılaştırmamız gerekir ise, tradeford en az ziyaretçi alan sitelerin başında gelmektedir. Ürünleriniz için çok az Mesaj almaktasınız. Bundan dolayı go4worldbusiness daha mantıklı bir tercihtir.

Go4worldbusiness Yorum

Sonuçlamak gerekir ise, Go4worldbusiness katılmanız gereken bir B2B sitesidir. ortak altın üyelik ile katıldığınızda masraflarınız 1/10 oranında düşecektir. Bu sayede aynı hizmeti/paketi daha uyguna almış olacaksınız. ürünleriniz 1 yıl boyunca yayınlanacaktır, bu şekilde de ürünlerinizin yurt dışındaki potansiyelini test etmiş olacaksınız.

GO4WORLDBUSINESS KOLAYCA KATILIN

inceleme yazımız burada bitmiştir. Bundan sonraki elde ettiğimiz yazılar ve  bilgiler yabancı kaynaklardan elde ettiğimiz bilgilerdir. 

B2B Ticaret Biçimi

B2B ticaret biçimi, belki de dünyada en büyük bütçeli anlaşmaların gerçekleştiği alanlardan
bir tanesidir diyebiliriz. Şirketlerin birbiri ile buluştuğu ve gelecek hedeflerini çok daha başarılı
bir şekilde tamamlayabildiği B2B sitelerde hedeflerinize kolayca ulaşabilirsiniz.
Go4Worldbusiness sitesi ise dünyada bu alanda lider markalardan bir tanesi haline geldi.
Şirketlere en üst düzey hizmet kalitesini sunan, büyük bir ticaret hacmine sahip olan ve
müşterilerine ayrıcalıklı avantajlar sağlayan bu site mutlaka keşfetmeniz gereken
mecralardan bir tanesi. Bu yazımızda sizlere Go4Worldbusiness nedir, ne işe yarar ve bu
siteyi neden kullanmalıyız gibi bilgilerden bahsedeceğiz. Haydi gelin, şirketinizi bir üst
aşamaya taşıyacak bu siteyi derinlemesine inceleyelim.

B2B Siteleri ile Ticaretin Yeni Boyutu

Go4Worldbusiness, B2B ticaretin en modern ve yenilikçi halini sizlere sunmayı başarıyor.
Tüm dünya üzerinde listelenen milyonlarca ürünü sektörün en uygun fiyatları ile güvenilir bir
şekilde temin edebilirsiniz. Hem tedarikçi hem de alıcılar için pek çok fırsat sunan bu sitede,
dünyayı elinizin altında hissedebilirsiniz.
Pek çok kişiselleştirme özelliği sayesinde siteye girdiğiniz andan itibaren pek çok fırsat ürünü
ile karşılaşabiliyorsunuz. Uzun ömürlü ticaret anlaşmalarına olanak sağlayan
go4Worldbusiness, tercihlerinize göre karşınıza sizlere uygun şirketleri listelemeye başlıyor.
Kullanıcı dostu site tasarımı, güvenilir destek ekibi ve daha pek çok avantajı ile B2B ticaret
sitelerinin en iyisine sizleri bekliyoruz.

Go4WorldBusiness ile İşlerinizi Büyütün

B2B ticaret nedir diye merak ediyorsanız, go4Worldbusiness sitesine girerek bu ticaretin en
iyi şekilde nasıl işlediğine şahit olabilirsiniz. Aradığınız tüm ürünleri tek çatı altında
bulabileceğiniz bu sitede, B2B ticaret pazarına en kolay şekilde hakim olabilirsiniz. Ticaret
yaptıkça üst seviyeye çıkabildiğiniz ve ürünlerinizi dünya ile buluşturabildiğiniz bu sitede,
milyonlarca şirkete hitap etme şansı sizleri bekliyor.
Üstelik, alıcı olarak da pek çok fırsattan yararlanabiliyor ve dünyanın en güvenilir
tedarikçilerinden kaliteli ürünler satın alabilirsiniz. Go4Worldbusiness ile geleceğin ticaret
platformunda ayrıcalıklı bir kariyer oluşturmak sizin ellerinizde. Sizler de hemen tedarikçi
veya alıcı hesabınızı oluşturun ve hızla başarı basamaklarını çıkmaya başlayın.

Go4WorldBusiness Tarihçesi

Go4worldBusiness 1997 yılında Hindistan’da kurulan bir B2B platformudur. Dünya çapında üç büyük ülkede ofisi bulunmaktadır. Bunlar Sırasıyla, Hindistan/Delhi şehrindedir. Diğeri Amerika/Morganville  ve son olarak güney kore de Güney Kore/Seoul bölgesinde ofisleri bulunmaktadır. Teknik ekibin çoğunluğu Hindistanlılardan oluşmaktadır. Şirket kaydı sırasında sizden şirketlerinizin belgesi, sizin kimlik kartınız, telefon faturanız veya su şebekesi faturanız istenmektedir. Bunları genel olarak doğrulamak için istemektedirler. Fakat ortak hesap ile ürünleriniz yükleniyor ise bu tarz doğrulamalara gerek yoktur, sadece ürün görseli ve fiyatı yetmektedir.

GO4WORLDBUSINESS KOLAYCA KATILIN

ihracatyolu
Tarafından Yazıldı : ihracatyolu ·


Ürünlerinizi tüm Dünyaya tanıtın ve yeni müşteriler bulun → Panele Giriş ←