Makalelerimiz

Güncel ticari ve ihracata yönelik makalelerimizi inceleyebilirsiniz. Özellikle ihracata giriş yazılarımızı ve iletişim üzerine yazılarımızı incelemenizi tavsiye ederiz.

Go4worldbusiness

go4worldbusiness sitesi hakkında en güncel bilgiler. Ücreti nedir ? Türk firmaları bu site de ürünlerini satabilir mi ? ve diğer tüm soruların
Read more

Tradewheel

TradeWheel sitesi bir b2b sitesidir. Ürün ekleyebilir ve yurt dışındaki müşterilere gösterebilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.
Read more

Pazarlama Stratejileri

En güncel pazarlama stratejileri için sizin için yazdığımız bu yazımızı okuyabilirsiniz. İçerisinde yurt dışı kaynaklı bir çok konu ...
Read more

Eworldtrade

En bilinen B2B sitelerinden birisi olan EworldTrade sitesi günde onbinlerce kullanıcının tercih ettiği bir b2b sitesidir.
Read more

Ülkelerin iş kültürü

ülkelerin iş kültürü nedir ? Hangi ülkelerin iş kültürünü bilmeliyiz. İhracat yaptığımız ülkelerdeki müşterilerimizle nasıl konuşmalıyız.
Read more

Yeşil dünya

Yeşil bir dünya yaratmak hepimizin hayali. Fakat biz halihazırda temiz bir çevreye sahiptik. Verdiğimiz zararları görmezden geldik.
Read more

Tradekey

Tradekey Hakkında en güncel bilgileri sitemizden öğrenebilirsiniz. Ayrıca üyelik ücretlerini ürün yükleme hakkında bilgileri bulabilirsiniz.
Read more

Paylaşım ekonomisi

Paylaşım ekonomisi pazar modellerinde zincirleme değişimler yaratıyor. Değişimler sürdürülebilir ekonomilere olan ihtiyacı arttırıyor.
Read more

Hizmet ihracatı

Hizmet ihracatı malların ihracatında olduğu gibi iki ülke arasında hizmetin alım satım işlemidir. Diğer ihracat türlerinden biraz farklıdır.
Read more

Dış ticaret engelleri

Ticari engeller doğal ve yapay engeller olmak üzere iki başlıkta toparlanabilir. Doğal engellerden kaçınmak kolay olmayabilir. Diğer bir konu
Read more

Konsimento veri tabanı

Konşimento veri tabanı bu belgelerin toplandığı bir yerdir, yurt dışına satış yapan firmaların bilgilerine erişerek müşteri bulabilirsiniz.
Read more

İhracatın önemi

ihracat yeni pazarlara erişim sağlar, gelirleri artırır, firma ve ülke kazancını destekler, küresel tanınırlık ve büyüme fırsatı sunar
Read more

Mikro İhracat

Mikro İhracat , İhracatın küçük bir meblağ ile sınırlandırılmasıdır. Gümrükçü, nakliyeci ve sigortacısız (aracısız) olarak yapılır.
Read more

Allbiz

Allbiz en büyük b2b sitelerinden birisidir. Yurt dışına ürün satmak isteyen firmaların başvurması gereken bir sitedir. üyelik konusunda..
Read more

GTİP

Gtip nedir ve işe yarar ? nasıl öğrenilir gibi sorularınızı bu yazımızda cevaplayacağız. Ayrıca gtip kodunuzu nasıl öğreneceğiniz hakkında
Read more

Bedelsiz İhracat

Bedelsiz ihracat tanımı ‘bedelsiz’ kavramı ile birebir ilişkilidir. Bundan ötürü tanımı yaparken bedelsiz kelimesinden yararlanacağız.
Read more

Tradeford

Bir b2b sitesi olan tradeford hakkında bilgilere ulaşmak istiyorsanız tıklayın. Nasıl üye olunur, hangi ülkelerden ziyaretçi alır ve ...
Read more

ecplaza

Ecplaza bir b2b sitesidir. Ecplaza.net sitesi içerisinde bir çok olanak sağlamaktadır. Daha fazla bilgi ve Bonus bilgiler için tıklayınız.
Read more

ec21

EC21 sitesi hakkında detaylı inceleme ve üyelikler hakkında bilgi istiyor iseniz ve bonus bilgiden yararlanmak istiyor iseniz tıklayınız.
Read more

exporthub

ExportHub sitesi bir b2b sitesidir. Amerika Birleşik Devletlerinde kurulmuştur. Yeni bir B2B sitesi olması dışında hızla büyümektedir.
Read more

Turkiye ihracatı

Türkiye nin 2021 ihracatı 160 milyar dolar olarak gerçekleşti, bir önceki yıla göre azalmış olsa da 2019 da en yüksek seviyeye ulaştı. İhracatın bölgesel bazda değişkenlik gösterdiği ve bazı bölgelerde artış, bazı bölgelerde ise düşüş yaşandığı görülüyor.
Read more

İhracat nedir ?

ihracat kısaca bir ülkenin ürettiği malları başka bir ülkeye veya ülkelere satmasıdır. Bunun dışında ihracatı baştan sona baktığımızda
Read more