Tradewheel

tradewheel Amerika ülkesinde ve yılında 2003 kurulmuş bir b2b platformudur. Diğer b2b sitelerinde olduğu gibi benzer içerikleri sunmaktadır. Bunlar genel olarak firmanızın ürünlerinizi ekleyebileceğiniz ürün yükleme bölümü vardır. Buraya yükleyeceğiniz ürünler tradewheel sitesinde gösterilecektir. Böylelikle siteye ziyarete gelen alıcılar sizin eklediğiniz ürünleri görebilecek ve ürünlerinizi beğendikleri takdirde sizin ile iletişime geçecektir. Buna ek olarak siteye gelen alıcılar bu siteye ihtiyaçları olan ürünleri bildirmektedir. Premium üye olarak bu bildirilen ihtiyaçları okuyabilirsiniz ve bu alıcılar ile iletişime geçebilirsiniz. Diğer b2b sitelerinin aksine bu sitede kendinize ait bir websitesi yoktur, direk siteye uzantılı bir alan sizin için ayrılmıştır. İki durum arasında fazla bir fark söz konusu değildir.

TradeWheel analiz

Alexa değerlendirilmesine göre bu sitemiz 32,372 sıradadır. Bir b2b sitesi için ortalamanın biraz altındadır fakat bu sitemiz gittikçe sıralamada üst seviyelere çıkmaktadır. Geçmiş alexa ortalamasına baktığımızda ise 50,963 sıradadır. Bu doksan günlük süreçte sitemiz üst sıralara çıkmayı başarmıştır. sitenin ziyaret eden kişilerin dağılımı ise alexa verilerine göre şöyledir:

Japonya 33.7%

Amerika 23.2%

Hindistan 14.2%

Bu listede fazla derecede Hindistan ve Çinli üretici ve satıcılarının olmaması rekabet için iyi bir durumdur. Bu sayede Türk üretici ve satıcıları diğer b2b sitelerine göre daha kolaylıkla rekabet edebilmektedir. Bu elde ettiğimiz verilen sonraki değerlendirmelere göre değişim gösterebilmektedir. Şuan için bu sitenin 30 günlük ziyaret eden kişilerin dağılımı yukarıdaki verilerdir.

##TradeWheel üyelik Her b2b sitesinde olduğu gibi ücretli ve ücretsiz olarak iki farklı seçeneğe sahipsiniz. Bunlar arasında büyük farklar mevcuttur. Siteye girip kolaylıkla ücretsiz bir şekilde kayıt olabilirsiniz.

Ücretsiz üyelik

Ücretsiz üyelik kısmında tradewheel sitesine ücretsiz olarak ürünlerinizi gösterge paneli (dashboard) a girip ardından ürünler (products) kısmına tıkladığınızda ürünleri yükleyebileceğiniz alanı göreceksiniz. Buna ek olarak size ait ufak bir firma tanıtımı yaptığınız bir alanda ücretsiz olarak gelecektir.

ücretli üyelik

Eğer ücretli bir şekilde kullanmak ister iseniz, genel olarak fiyatlar belirgin olmasına rağmen konuşup indirim alabileceğiniz durumlar mevcuttur.

B2B Platformu olan TradeWheel, yalnızca 399 USD / Yıllık Premium Üyelik ile alıcı veritabanına sınırsız erişim sunmaktadır.

Premium Üyeliğin avantajları aşağıdadır:

  1. İstediğiniz kadar Sınırsız Ürün Göndermenize izin verilecektir.

  2. Ürünleriniz öncelik sıralaması alacaktır. Böylece, talepleri doğrudan gelen kutunuza almaya başlayacaksınız.

  3. TradeWheel’in alıcı veritabanına sınırsız erişime sahip olacaksınız.

  4. TradeWheel’in kayıtlı alıcılarına teklif gönderebileceksiniz.

  5. Alıcılar, Tekliflerinizi Gelen Kutusunda Doğrulanmış ve Güvenilir Tedarikçi olarak alacaklar.

Bunlara ek olarak, ürünleri eklerken taslak olarak kaydedip diğer ürünleri bu taslak üzerinden eklemek içinde premium üye olmanız gerekmektedir.

Premium üyelik ücretini Kredi Kartı, Western Union ve PayPal ile Ödeyebilirsiniz.

Sitede yer alan üyelik ücretlerine baktığımızda ise şu bilgileri görmekteyiz.

silver paket 499 dolar

gold basic 1499 dolar

gold advance 3.999 dolar

ve son olarak 7999 dolar ile Vip paketi yer almaktadır.

Tradewheel vs diğer b2b siteleri

Diğer b2b siteleri ile karşılaştırdığımızda, tradewheel sitesi bunların ortasında kalmaktadır. Artı yönlerinden bahsetmek gerekir ise teknolojik olarak daha iyidir, ec21 ile karşılaştırdığımızda ise ec21 daha çok kullanıcı tarafından ziyaret edilmesi rağmen gerek Çinli ve Hindistanlı üreticilerin çok olması, gerek sitenin kötü bir altyapı kullanmasından dolayı teknolojik olarak ve üretici fazlalığından dolayı çok az farkla üstün gelmektedir. Ecplaza ile karşılaştırdığımız da ise, Ecplaza’nın tradewheel e daha baskın geldiğini düşünmekteyim. Ecplaza daha fazla kişinin ziyaret etmesi dışında, bu siteden biraz daha gelişmiş altyapısı olduğunu düşünmekteyim.

TradeWheel Reklam

TradeWheel, dünyanın her yerinden çok sayıda alıcı ve satıcıya ev sahipliği yapmaktadır. Premium üyeliğin dışında reklam paketi ile de size alıcı bulabilmektedir. Reklamlarınız tradewheel de yayınlanacaktır. Reklamlar hakkında teknik bilgileri ve ayrıntıları kendi sitesinden aldığım bilgiler ile dolduruyorum.

Mükemmel Pazarlama Fırsatları

TradeWheel ideal pazarlama çözümleri ile alıcılara veya satıcılara, ürünlerini afişlerimizde, en iyi listeleyen reklamlarımızda ve en yeni ürünlerde sergileyerek pazarlama araçlarını optimize etme ve hedef kitlelerine ulaşma gücü verir.

Uygun Maliyetli Reklam Seçenekleri

TradeWheel, etkili reklamcılık için bütçe dostu ve ideal yerdir. Profesyonel tasarımcılarımız, web siteniz için ücretsiz olarak yaratıcı bir reklam tasarlar. En iyi ücretsiz ve güvenilir hizmetleri almak için bize güvenebilirsiniz.

Reklam Türleri:

• Ana Sayfa Reklamı Ana sayfa reklamı maksimum görünürlüğü sağlar. Bize katılın ve afişinizi ön sayfada sergileyin, her ay 1,7 milyondan fazla görüntülenme elde edin.

• Öne Çıkan Ürün Reklamı Ürünlerinizi öne çıkarın ve en üstte gösterilme şansı verin.

• En Çok Satan Ürün Reklamı Müşterilerinizin ürünlerinize olan güvenini arttırmak için reklamınızı en çok satan reklam kutusuna da gönderebilirsiniz.

• Banner Reklam İhtiyaçlarınıza göre özel olarak hedeflenen banner alanlarına ilanınızı asın. Kullanıcıların ürünlerinizi “Şimdi satın alın” veya “Şimdi sat” sayfasında keşfetmelerini sağlayın.

• Ürün Sayfası Reklamı Ürün sayfasının en çok ziyaret edilen sayfalardan biri olduğunu biliyor musunuz? Reklamınızı burada göstererek işletmenizin maksimum görünürlüğünü sağlayın.

Gasp şikayetleri: TradeWheel’in ana sayfasında, özellikli reklamlar dönüşümlü olarak gösterilecektir. Bu, çok sayıda potansiyel müşteri tarafından fark edilme şansınızı artırır.

Artırılmış Tıklama Sayısı: Özellikle reklam özelliklerini bulunduran ürünleriniz, sıradan olanlardan daha fazla tıklama alır.

Etkili Pozlama: Milyonlarca alıcının dikkatini çekin ve çok sayıda iş fırsatı yakalayın.

Kategori ve Anahtar Kelime Arama

Anahtar Kelime İle Ara: Anahtar kelime tabanlı reklamlar, bir alıcı anahtar kelime seçeneğini kullanarak bir şey aradığında görüntülenir. Bu ilanlar, alıcıların ilk bakışta kolaylıkla görebilecekleri sayfanın en üst kısmında yer alır. Bunun dışında reklamınızı arama sayfasının yan banner’larına da göndermeniz mümkündür; her ikisi de daha iyi ticari ilişkiler için ürünlerinizin potansiyel müşterileri çekme şansını en üst düzeye çıkaracaktır.

Kategoriye göre ara: Bu reklamlar, alıcılar kategori tarama yöntemini kullanırken istedikleri ürünleri aradığında gösterilir. Ürünlere kategoriler yoluyla göz atmak için, TradeWheel ana sayfasında belirtilen kategorilerden gerekli ürününüze en yakın olanı seçin ve o sayfadaki en iyi listeleri bulun.

Kategori ve Anahtar Kelime Arama

Aylık Bülten: TradeWheel, 5 milyondan fazla (abartılmış bir sayıdır.) kayıtlı alıcı, satıcı, hizmet sağlayıcı ve tüccara ev sahipliği yapmaktadır. Yaratıcı reklam banner’ınızı haber bültenimize yerleştirmek, maksimum görünürlüğe ulaşmanıza yardımcı olacak ve haber bültenimizi aktif olarak kullanan çok sayıda potansiyel alıcıya ulaşmanızı sağlayacaktır.

Diğer b2b siteleri incelemek ister iseniz. B2B Siteleri

ihracatyolu
Tarafından Yazıldı : ihracatyolu ·


Ürünlerinizi tüm Dünyaya tanıtın ve yeni müşteriler bulun → Panele Giriş ←