ecplaza

Ecplaza sitesi 1996 yılında Güney Kore de kurulmuş bir b2b sitesidir. Ecplaza sitesinin içerisinde ürün yükleyebilirsiniz. Yurt dışından gelen talepleri okuyabilirsiniz. Ayrıca kendilerine ait olan bir müşteri havuzu mevcuttur. Bu havuzdan belli bir ücret karşılığında müşteri bilgilerini satın alabilirsiniz. Buna ek olarak Ecplaza sitesi içerisinde kendinize ait basit seviyede bir websitesi oluşturmanıza olanak sağlamaktadır. Her kategoride sadece bir ürün gösterilmektedir. Örnek vermek gerekir ise ecplaza internet sitesine toplamda 5 adet erkek ceketi eklediniz. Erkek ceketi kategorisine tıkladığınızda sadece bir tanesini görebileceksiniz. Dönüşümlü olarak bu 5 erkek ceketi sırayla gösterilir. Sayfayı yenilediğinizde diğer erkek ceketiniz gösterilecektir.

E-ticaret alanında global ölçekte hizmet vermeye başladığından beri gittikçe başarısı artan EC Plaza, 1.000.000’dan fazla üyeye çevrimiçi ve çevrimdışı hizmet sağlıyor. İhracat pazarlamasına dayalı olarak, B2B web sitesi, EDI hizmeti ve ticaret danışmanlığının yanı sıra, KOBİ’ler için çevrimdışı ticaretle ilgili hizmetleri de yürütüyor. İş alanlarını küresel pazarda genişleten site, maliyet tasarrufu ve kolaylık gibi büyük değerler yaratıyor. Sitenin içerisinde 4 milyondan fazla teklif yayınlanmaktadır.

Yurt dışında rahat ve güvenilir şekilde yapacağınız ticaret için size birçok fırsat sunar:

• ECPlaza.net : Global B2B e-Marketplace

• Yurtdışı Pazar Araştırması

• Ticaret Altyapısı Kurulumu

• Çevrimiçi ve Çevrimdışı Yurtdışı Pazarlama

• Ticaret Danışmanlığı Hizmeti

Tarım, sağlık, kozmetik, donanım ve makine gibi birçok alanda ürün listeleniyor ve tedarik sağlanıyor. Bünyesinde bulundurduğu departmanlar ile bilgi, destek ve yardım gibi hizmetlere kolaylıkla ulaşılabilir. Pazarlama departmanı, tekrarlayan iş sorunlarına çözümler bulmanıza da yardımcı olabilir. Alanında bilgili bir e-pazar yeri pazarlama ekibinden, bir arama motoru pazarlama ekibinden ve sosyal medya pazarlama uzmanlarından yararlanılıyor. Son olarak, halkla ilişkiler ekibi, katalog tasarımı, e-Bülten tasarımı veya ana sayfa tasarımınız gibi yardıma ihtiyaç duyabileceğiniz tüm PR ihtiyaçlarınızın da karşılamasına yardımcı olunuyor.

Ecplaza analiz

Alexa değerlendirilmesine göre 24.614 sıradadır. Bir b2b sitesi için ortalama bir değerdir. sitenin ziyaretçi dağılımı ise Alexa verilerine göre şöyledir:

Güney Kore 53.7% Amerika 14.1% Hindistan 6.9%

Bu listeye ek olarak Afrika pazarından gelen bir çok alıcı da mevcuttur.Bu listede fazla derecede Hindistan ve Çinli üretici ve satıcılarının olmaması rekabet için iyi bir durumdur. Bu sayede Türk üretici ve satıcıları diğer b2b sitelerine göre daha kolaylıkla rekabet edebilmektedir.

Ecplaza üyelik

Sitesinde bulunan kayıt formunu doldurarak kolayca üye olabilirsiniz. EC Plaza’nın herhangi bir sitesine kayıt olduğunuzda, tek bir kimlik ile diğer EC Plaza sitelerindeki hizmetlerden de yararlanabileceksiniz.

Bu b2b sitesi size ücretsiz ve ücretli olarak iki farklı üyelik tipi mevcuttur. Bu ikisinin karşılaştırılmasını yapmak gerekir ise;

Ücretsiz üyelik Ücretsiz olarak size 50 adete kadar ürün yükleme olanağı tanır. Ayrıca ücretsiz bir şekilde bir websitesi kendinize oluşturabilirsiniz. Ürünleriniz için gelen mesajları kolaylıkla ecplaza satıcı panelinden ulaşabilirsiniz.

ücretli üyelik Ücretli üyelik kısmında ise, size iki seçenek sunar. Bunlardan birisi silver paket ve diğeri ise gold pakettir. her ikiside global deki müşteri havuzuna erişim sağlar. Ayrıca her ikiside premium bir website verir. Fakat bu premium websitesi pek işinize yarayacak bir websitesi değildir. Bu paketlerin en önemli özelliği ürünleriniz sayfaların en üst kısmında çıkmasını sağlar. Böylece mesela bir talaş kesme makinesi satmaktasınız. Sizin ürününüz o kategorinin en üstünde çıkmaktadır.

Silver üyelik Silver paket, yıllık 399 dolar ücrete sahiptir.

size 200 tane ürün eklemenize olanak sağlar.

Gold üyelik gold paket, yıllık 1200 dolar ücrete sahiptir.

size toplamda 1000 adet ürün eklemenize olanak sağlar. Ayrıca bu eklediğiniz ürünler sayfaların her zaman en başında çıkacaktır.

Üyelik Avantajları Yeni ticari bilgilerden ilginize uygun koşulları belirterek en uygun şekilde haberdar olmanızı sağlamak için “Alert Mail” uygulaması var. Ücretsiz olan Alert Mail hizmetini alabilmek için EC Plaza’ya kayıtlı üye olmanız gerekmektedir. Durumu değiştirmek için veya mail almamak için ‘Suspended’ seçeneğini tıklatarak bir süre posta almayı durdurabilirsiniz. Bu şekilde bilgilerinizi güncelleyebilirsiniz, ardından uyarınızı yeniden etkinleştirene kadar herhangi bir EC Plaza Alert e-postası gönderilmiyor.

reklam paketleri

b2b için güzel bir yaklaşım yapıp, üyelik almadan reklamınızı anasayfa da veya bannerlarda yayımlama imkanı sunmuştur. Belli bir süreliğine anasayfa da bu reklamınızı yayınlayabilirsiniz. 3 günlük ücreti yaklaşık 42 dolardır.

ECPLAZA BONUS

Bu kısımda ise size bu siteyi kullanırken uygulayabileceğiniz pratik bilgileri anlatacağım. Öncelikle sattığınız ürünleri koyduğunuz kategoriyi dikkatlice bakınız. Eğer bu ürünün çok az satıcı var ise ve toplam sayfa sayısı 1-2 sayfa ise bu ürünleriniz için ücretli üyelik almanıza gerek yoktur.

İkinci olarak ürünleriniz hakkında müşterilerden yorumlar gelebilmektedir. Konuştuğunuz müşteriyi olabildiğince ecplaza platformundan e-mail veya telefon (whatsapp veya konuşarak) bu ortamlara taşımaya çalışınız. Bunun sebebi genel olarak müşteri ile konuşurken müşterinin ecplaza sitesine girmeyi unutması ve bazen sizden mesaj gelmediğini düşünerek artık ecplaza sitesine girmemesidir.

ihracatyolu
Tarafından Yazıldı : ihracatyolu ·


Ürünlerinizi tüm Dünyaya tanıtın ve yeni müşteriler bulun → Panele Giriş ←