Tradekey

TradeKey b2b sitesi Türkiye de en çok bilinen b2b sitelerinden birisidir. Suudi Arabistan’da 2005 yılında kurulmuştur. Buna ek olarak Eylül 2007’de ISO 9001 ve ISO 27001 sertifikasını alan dünyanın ilk çevrimiçi işletmeler arası şirketi oldu. Ücretsiz şekilde üye olup ürünlerinizi bu siteye yükleyebilirsiniz. Her b2b sitesinde olduğu gibi bu sitede de talepler kısmı mevcuttur. Ayrıca bu sitenin sahibi olan şirket uluslararası fuarlar da düzenlemektedir.

Tradekey, İhracat ve İthalat yapan ülkeler için en büyük Uluslararası E-Pazaryerlerinden biridir. Üreticiler, Tüccarlar, Toptancılar, Perakendeciler, İthalatçılar ve İhracatçılar kategorisine giren Alıcılar ve Tedarikçiler arasındaki Boşluğu kapatır. Tradekey, Alıcıları ve Tedarikçileri Küresel olarak spontane ve uygun maliyetli bir şekilde birbirine bağlar. Benzersiz hizmetlerine, Güçlü Arama Motoruna, Dijital Ziyaretçi Sayısına, İş Verilerine ve Ürün Tanıtım Araçlarına dayanmaktadır.

Ticari Üyeliklerinin yanı sıra Tradekey, Web Sitesi Tasarımı, Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), Sosyal Medya Pazarlaması (SMM), Arama Motoru Pazarlaması (SEM) ve Çok Daha Fazlasını içeren Kârlı Dijital Pazarlama Hizmetleri sunmaktadır. Fakat bu tarz hizmetlerin Türk firmaları için yararlı olacağını düşünmemekteyiz. Bu site de sadece ürünleri gold paket ile yayınlamanız yeterlidir. Diğer sağladıkları hizmetler için olumlu yorumlar yapamayacağız.

Tradekey Nedir ?

Tradekey bir b2b sitesidir. Yurt dışındaki potansiyel müşterilerinize ürünlerinizi gösterebilir, onlardan gelen talepleri okuyabilirsiniz. Ayrıca diğer b2b sitelerinden farklı olarak fuar alanında güçlü bir sitedir. Tradekey de ürünlerinizi sergileyip yurt dışından yeni müşteriler bulabilirsiniz. Ürünleriniz Tradekey de sergilendikten sonra Tradekey sistemi ürünlerinizi onaylaması gerekmektedir. Ürünleriniz onay aldıktan sonra ürünleriniz gösterime sunulur.

Gösterime sunulan ürünleriniz Yurt dışındaki alıcılar tarafından görüntülenir. Ürünlerinizin Görselleri ve fiyatları iyi ise Ürünlerinize alım talepleri gelir. Genel olarak üretici kitlesi Pakistan, Çin ve Hindistan’dır. Ayrıca Türkler üreticiler arasında da yaygın bir B2B platformudur. Bundan dolayı bir çok Türk üreticiyi bu sitede görebilmekteyiz.

Türk üreticiler genel olarak diğer üreticiler ile rekabet halindedir. Fakat Arap ülkeleri ve avrupa ülkeleri genel olarak Türk üreticilerinin ürünlerini tercih etmektedir. Fiyat farkımız çok fazla yok ise tercih edilmekteyiz. Bunun başlıca sebebi Avrupa birliğinde geçerli olan sertifikalarımız mevcuttur, ikinci olarak ürünlerin ulaşım maliyetleri diğer ülkelere göre daha düşüktür. Yunanistanlı birisi için pakistan veya çinden ürün getirtmek Türkiyeden ürün getirtmeye göre daha maliyetlidir. Bundan dolayı genelde Türk üreticileri seçilmektedir.

Tradekey de Ürün Sergileme

Tradekey de B2B sitesinde müşteri bulabileceğiniz yegane yöntem ürünlerinizi Bu site de sergilenmesidir. Ücretsiz ve ücretli olarak ürünlerinizi sergileyebilirsiniz. Önerimiz gold paket ile ürünlerinizin sergilenmesidir. Diğer türlü ürünlerinizin gösterimi çok zor olacaktır. Tradekey sitesi en başta genelde altın paket ile yüklenen ürünleri göstermektedir. Diğer ücretsiz ve silver paketle yüklenen ürünler ise en aşağıda listelenirler ve şansınız oldukça düşük olur. Tradekey den yararlanmak istiyor iseniz Ürünlerinizi Gold (altın) paket ile yüklemenizi tavsiye ediyoruz.  Onun dışındaki seçenekler zaman kaybı olarak görmekteyiz.

Tradekey Site Talepleri

Tradekey sitesinde ürünlerinizi sergilemeniz dışında ayrıca bu siteye gelen talepleri de inceleyebilirsiniz. Alıcılar bu siteye girip almak istedikleri ürünlerin taleplerini bırakmaktadırlar. Fakat bu taleplerin çoğu sahte (fake spam) olarak nitelendirebiliriz. Geneli sahte taleplerden oluşmaktadır ve alıcılara ulaşılamamaktadır. Bundan dolayı Bu siteyi ürün sergilemek için kullanınız. Taleplerden sonuç almanız çok zordur. 100 talepten 90 a yakını fake olarak nitelendirebiliriz. Geri kalan 10 tane talep ise alıcılara çok fazla mesaj geldiği için sizin alıcıya ulaşıp ona ürün satmanız oldukça zordur. Bundan dolayı Bu site de ürünlerinizi yayınlayınız, ve ürünlerinize gelen talepler ile ilgileniniz.

Tradekey Üyelik

Her B2B sitesinde olduğu gibi bu sitemizde de çeşitli üyelik yöntemleri mevcuttur. Her üyelikte olduğu gibi rütbesel olarak üyelik sistemi ilerlemektedir.  Ne kadar yüksek rütbeye sahipseniz ürünleriniz o kadar yüksek sıralamalarda görünür. Bir çok firma ücretsiz üyeliği kullanmaktadır. Fakat bu üyelik sistemi ürünlerinizi en altta göstereceği için müşteri bulmanız oldukça zordur. Biz üyelikler arasından gold üyeliği önermekteyiz. Ürünleriniz üst sıralarda yayınlanır ve müşteri bulma oranınız en yüksek olan üyelik çeşidi budur.  Sitemizde 5 Çeşit üyelik sistemi mevcuttur, ayrıca Türk üreticileri için ortak hesap üyeliği de mevcuttur.

Ücretsiz Üyelik

Bu üyelik sistemimizde ücretsiz bir şekilde tradekey sitesine üye olup ücretsiz bir şekilde 10 tane ürün paylaşabilirsiniz. Bu sayede ürünleriniz onay aldığı takdirde tradekey sitesinde ürünleriniz yayınlanmış olur ve dünyada görünür olur. Fakat Bu üyelik sisteminin en kötü yanı paylaştığınız ürünler en alt sıralarda gözükür. Bu sebepten dolayı ürünleriniz dünya da görünür olsa da en alt sıralarda olur. Bundan dolayı yeni müşteri bulmanız oldukça zordur. Bu sebepten dolayı ücretsiz üyeliği bu sitede tavsiye etmemekteyiz.

Silver (Gümüş) Üyelik

Tradekey de üyelik ücretleri bir nevi satıcıya göre değişmektedir. Kesin bir fiyat politikaları yoktur. Fakat Bu üyeliğin yıllık olarak 200 ila 400 dolar arasında bir ücret talep ettiklerini bilmekteyiz. Sürekli olarak fiyatı değiştirmektedirler ve sitelerinde de fiyat bilgileri yoktur. Bu sebepten dolayı kesin olarak fiyat yazamamaktayız. Bu pakete gelirsek, ücretsiz üyeliğin bir tık iyileştirilmiş halidir. Hatırladığımız kadarıyla 100 ürün yükleyebilmektesiniz. Ürünleriniz gold (altın) paketin bir aşağısında görünmektedir.  Fiyatına göre oldukça gereksiz bir pakettir. Bu sebepten dolayı bu paketi size tavsiye etmemekteyiz.

Gold (Altın) Üyelik

Trakey deki en iyi paketlerden üyeliklerden birisi budur. Çok az firma altın pakete sahip olduğu için altın pakete sahip ürünler genelde ilk sayfalarda çıkmaktadır. Müşteri bulma şansınızın en yüksek olduğu paket budur. Fiyat olarak yıllık 400 dolar ile 700 dolar arasında bir fiyat çekilmektedir. Satıcılar kafasına göre fiyat çıkartmalarından dolayı bu kadar değişken bir fiyata sahiptirler.  Bu pakette sınırsız ürün yayınlayabilirsiniz, yayınladığınız ürünler en üst seviyelerde çıkacaktır.

Ortak Gold (Altın) Üyelik

Türk firmalarının en çok tercih ettiği ve kullandığı üyelik tipidir. Bu üyelik tipimizde ise ortak bir gold hesap satın alırız. Bu alınan ortak hesaba firmaların ürünlerini yüklenir. Hesap yönetimi ve ürün yüklenilmesi tradekey danışmanları tarafından yüklenir. ürünlerinizin görsellerini ve fiyat bilgisini ürünlerin yüklenilmesi için yeterlidir. Bu altın paketimizin fiyatı ise 1 yıllık 59 dolardır. 400-700 dolarlık üyeliği 59 dolara almanızı sağlamaktadır. Eğer Bu üyelik ile ilgileniyor iseniz bize telefon ile veya aşağıdaki butona tıklayarak ulaşabilirsiniz.

TRADEKEY ORTAK GOLD ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

Analiz

TradeKey analiz raporuna baktığımızda, verilerine göre site rankı 237,152 dır. Bu düşük bir skordur.

en fazla ziyaretçiyi;

🇵🇰 Pakistan 31.0%

Pakistan ülkesinden almaktadır. Ayrıca verdiği fuarlara baktığımızda Afrika-Orta Doğu ve bazı Asya ülkelerini kapsadığını görmekteyiz. Eğer Hedefinizde bu bölgeler var ise düşünmeniz gereken b2b sitelerinin başında gelmektedir. Türk üreticilerin Arap müşterilere ulaşmak için kullandığı bir platformdur. Rusya doğu Avrupa ülkelerinde zayıftır. Fakat Afrika ülkeleri ve Arap ülkelerinde yaygındır. Bu sebepten dolayı Türk üreticilerine Bu B2B platformunu tavsiye etmekteyiz.

Tradekey ile Diğer B2B Sitelerinin Karşılaştırılması

Bu kısımda tradekey ile diğer B2B Sitelerini karşılaştıracağız. Öncelikle Alibaba ile karşılaştırarak Başlayalım. Herkesin bileceği üzere Alibaba en bilinen B2B sitesidir. Bir çok alıcı ve üretici tarafından Alibaba kullanılmaktadır. İkisini kıyasladığımızda ise Alibaba Tradekey den daha başarılı bir B2B Sitesidir. Fakat fiyat olarak alibaba en az 1700 dolar civarındadır. (Alibaba ortak hesap da bu fiyat 249 dolara kadar düşmektedir.) Bundan dolayı bu karşılaştırmanın galibi Alibabadır. Fakat Tradekey i ortak gold paket ile 59 dolara denemenizi tavsiye etmekteyiz. Bu sayede çok cüzi miktara altın paket ile ürünleriniz yüklenir ürünlerinizin satılıp satılmadığı çok uygun fiyata görmüş olursunuz.

Diğer sitemiz ise go4worldbusiness dir. Bu sitemiz ise Alibaba dan sonraki en büyük B2B sitesidir. Bu sitemiz Tradekey e göre daha fazla alıcı ve üreticiye sahiptir. Ayrıca Türklerin alibaba dan sonra kullandığı en çok B2B sitesidir. Ürünlerinize go4worldbusiness den daha çok talep gelebilir. Fakat arap ülkelerinde tradekey kadar güçlü değildir. Bundan dolayı bu marketlerde tradekey daha popülerdir.  Şunu da belirtmek isteriz ki, go4worldbusiness daha popüler olmasına rağmen tradekey e göre daha uygun paket satmaktadır, tek kötü yanı go4worldbusiness de ücretsiz hesabın tradekey e göre daha kötü olmasıdır.

Diğer karşılaştıracağımız sitemiz ise ec21 ve ecplaza dir. Bu siteler genel olarak gelişmiş asya ülkelerinde popülerdir. Güney kore gibi. Bundan dolayı ikisinin hedeflediği pazarlar farklıdır. Alıcı ve satıcı sayısı tradekey de bir tık daha fazladır. Bundan dolayı bu iki sitemizi karşılaştırmamız doğru olmaz. Hedef pazarlarınız hangisi ile o pazar yeri ile ilerlemelisiniz.

Diğer sitemiz ise All.biz dir. Bu sitemiz doğu Avrupa Rusya ve Ukrayna ve Baltık Ülkelerinde popülerdir. Bundan dolayı Tradekey ile hedef pazar farklılığı mevcuttur. Hedef pazarınız bu ülkeler ve bölgeler ise All.biz kullanmanızı önermekteyiz. Ayrıca Allbiz Türki cumhuriyetlerde de etkin bir B2B sitesidir. Bir nevi Bu soğuk iklim bölgelerinin Alibabasıdır.

Tradewheel ile karşılaştırmamız gerekir ise, Tradewheel üzerinden daha fazla ürün alımı talebi gelmektedir. Gold paket fiyatları hemen hemen aynıdır. Tradewheel market olarak Avrupa, Amerika ve diğer daha gelişmiş ülkelerde yaygındır. Bundan dolayı hedeflediğiniz bölge buralar ise Tradewheel daha uygun bir tercih olacaktır.

Diğer sitelerimiz ise eworldtrade ve tradeford dur. Eworldtrade genel olarak her yönüyle tradekey e göre düşük bir profile sahiptir. Eworldtrade de mesaj atan kişilerin çoğu sahte kişilerdir. Bundan dolayı direk olarak Tradekey i seçebilirsiniz. Tradeford a gelicek olursak, bu B2B sitesi genel olarak çok az ziyaretçi olmaktadır. Bundan dolayı Tradekey in seçilmesi daha mantıklı olur.

Tradekey veya diğer B2B sitelerine üye olup ürünlerinizi tüm dünyaya en uygun fiyatlı paketlerle göstermek ister iseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz veya bize telefon ile arayarak veya whatsapptan mesaj atarak ulaşabilirisniz.

TRADEKEY ORTAK GOLD ÜYELİK İÇİN TIKLAYINIZ

ihracatyolu
Tarafından Yazıldı : ihracatyolu ·


Ürünlerinizi tüm Dünyaya tanıtın ve yeni müşteriler bulun → Panele Giriş ←