Hizmetlerimiz

İhracatYolu, yurt dışına ürün satmak isteyen firmalara danışmanlık veren bir topluluktur. Ürünleriniz internet ortamında ve yurt dışındaki potansiyel yerlerde sergilenir ve ürünleriniz için yeni alıcılar bulunur. Bu alıcıların bilgileri size gönderilir. Bünyemizde bir çok hizmet bulunmaktadır. Yeni müşteri bulmak için hizmetler (yerel pazarlarda ürün tanıtımı, alibaba, google, yandex, go4worldbusiness vb platformlarda tanıtım) ve Taşıma, sigortalama ve banka işlemleri gibi bir çok alanda hizmet vermekteyiz. Hizmetlerimiz,bizim üzerimizden taşıma veya ödeme yapan bir çok üyemiz için ücretsizdir. Dışarıdan yeni katılacak olan firmalar, çok cuzi bir bedellerle bu hizmetleri bizden temin edebilirler.Her firma ile çalışmamaktayız.

Yurt dışından müşteri bulma hizmetleri

Aşağıdaki listeden istediğiniz hizmetleri sepetinize ekleyip ardından bize ulaşabilirsiniz. Ücretlendirmeler yıllıktır.

Aşağıda listenen müşteri bulma hizmetlerimiz, bizim üzerimizden taşıma veya ödeme almış firmalara ücretsizdir veya katkı payı ödemesi ile pakete sahip olabilmektedirler. Eğer ilk defa bizimle çalışacaksanız, size katkı payı çıkıp çıkmadığı görmek için bize danışabilirsiniz. Genelde müşteri bulma durumu iyi olan firmalara katkı payı çıkmaktadır. Katkı payı, alacağınız hizmetin bedelinin büyük bir bölümünün bizim tarafımızdan ödenmesi ile gerçekleşir. Siz sadece çok az bir miktar ödeme yaparsınız yada hiç yapmazsınız.

B2B Siteleri

B2B siteleri ile yurt dışındaki alıcılara ürünlerinizi kolaylıkla gösterebilirsiniz. Her B2B sitesi kendine ait bir alıcı profili vardır. Eğer hangi b2b sitesinin size uygun olup olmadığını bilmiyorsanız bize ulaşabilirsiniz.

Alibaba

Genel. En fazla kullanılan b2b sitesidir. Dünyanın her ülkesinden alıcı bulabilirsiniz.

Puan: 88

Go4worldbusiness

Genel. En fazla kullanılan ikinci b2b sitesidir. Ücretine göre oldukça iyidir.

Puan: 85

Tradewheel

Avrupa, Afrika ve Amerika kıtalarından alıcılar daha çoktur. Son zamanlarda oldukça popülerdir.

Puan: 82

Allbiz

Rusya, Ukrayna, Baltik ülkeleri ve eski sovyet ülkelerinde oldukça yaygın olarak kullanılır. O bölgenin bir nevi Alibabasıdır.

Puan: 80

Tradekey

Ortodoğu, balkanlar ve asya bölgesindeki ülkelerde popülerdir. Özellikle, ortadoğudan bir çok alıcı bulunmaktadır.

Puan: 65

Ecplaza

Güney kore tabanlıdır. Gelişmiş asya ülkelerinde oldukça popülerdir.

Puan: 60

Ec21

Asya ülkelerinde eskiden en çok kullanılan b2b sitelerinden biriydi. Günümüzde eski popülerliğini yitirmiş olsada bir çok asya ülkesinde kullanılmaktadır.

Puan: 55

Export.sg

Singapur tabanlı bir b2b sitesidir. Singapur ve avrupa ülkelerinde popüler bir b2b sitesidir.

Puan: 52

Eworldtrade - Hizmet durduruldu

Bu b2b sitesi için çok fazla şikayet aldığımız için hizmeti askıya aldık. Site, scam mesajlardan oluşmaktadır. Bundan dolayı müşteri bulma puanı oldukça düşüktür.

Puan: 13

Arama Motorları

Müşteriler, arama motorlarını kullanarak ürün aradığında ürünleriniz sonuçlarda çıkar.

google

Dünyada en çok kullanılan arama motorudur. Her ülke için uygundur. Nerdeyse her firmaya uygun bir hizmettir.

Puan: 92

yandex

Rusya ve eski sovyet ülkelerinde kullanılan, o bölgenin bir nevi google'i olan arama motorudur.

Puan: 77

baidu

Çin ve asya merkezli bir arama motorudur. Sadece spesifik ürünler için uygundur. Örnek: Tavuk ayağı, yöresel ürünler, zeytin yağı

Puan: 33

Diğer Hizmetler

Bu hizmetlerimizde genel kategorilerden ayrı olan hizmetlerimizdir.

talepler

Dünyadan gelen talepleri görün. Sizin ürünlerinize gelen mesajların dışında, dünya geneline veya Türkiyedeki üreticilere bırakılmış alım taleplerine ulaşın. Dünyadaki tüm ihracat taleplerini görün.

Puan: 87

instagram

instagramı kullanarak sizin için yurt dışından müşteriler buluyoruz. Anında kısa sürede müşteri bulmanızı sağlıyoruz. Genelde bu müşteriler Türkiyeden ürün alan firmalar olmaktadır. Bu hizmet her firmaya uymamaktadır.

Puan: 75

konsimento

Sektörünüzle alakalı konşimento verilerine kolaylıkla ulaşın. Üreticilerin, hangi müşterilere ürünler sattığını öğrenin. Hnagi ülkelerin daha çok alım yaptığını grafiklerle kolayca öğrenin.

Puan: 23

Talepler

Dünyadan gelen alım taleplerine erişebilirsiniz. Bu talepler birçok ülkeden gelmektedir. Alıcı firmalar, almak istedikleri ürünleri taleplerinde belirtmektedir. Size uyan taleplerdeki kişiler ile iletişime geçebilirsiniz. Bu sayede ürünlerinizi firmalara gösterebilir, onlardan sipariş alabilirsiniz. Taleplerin kalitesini gösteren üç farklı değerlendirme mevcuttur. Bunlar sırasıyla yıldız olmayan, tek yıldız, çift yıldız ve üç yıldızdır.

Alibaba

Ürünlerinizi Alibaba'da satmak istiyorsanız, gidebileceğiniz iki yol mevcuttur: Bunlardan birincisi, standard olarak alibabaya kayıt olursunuz, yaklaşık 1800 dolar bir ödeme alibabaya yaparsınız ardından isterseniz bizden alibaba danışmanlık ücreti alabilirsiniz (yıllık 400 dolardır). Toplam maliyetiniz 2200 dolar olur. Veya bizim kurduğumuz ortak Alibaba sistemine kayıt olup, bize bağlı olan bir gold plus üyeliğine sahip bir Alibaba hesabından ürünlerinizi gösterebilirsiniz. Her iki pakette de, ürünleriniz bizim tarafımızdan yüklenir, bizim tarafımızdan güncellenir ve kontrol edilir. Sizden sadece ürün fiyat bilgisi, ürünlerin görselleri ve şirket bilgileriniz istenmektedir. Ürünlerinize mesaj geldiği zaman bu mesajlar whatsapp üzerinden size iletilmektedir.

B2B siteleri

Alibaba gibi bir çok b2b sitesi mevcuttur. Biz kendi bünyemizde aynı alibaba'daki sistemin aynısını diğer b2b siteleri içinde kurduk. Fakat diğer b2b sitelerinde bireysel ve ortak hesap arasında çok az fark olduğu için sadece ortak hesap hizmetimiz mevcuttur. Açıkçası diğer b2b sitelerine bireysel üyelik ücreti ödemenizi doğru bulmamaktayız. Sizi bu gereksiz masraftan kurtarmak için ortak hesap üzerinden ilerlemekteyiz. B2B siteleri ise, go4worldbusiness, tradewheel, exporthub, ec21, ecplaza, ec21, eworldtrade, all.biz, tradekey dir. Türk üreticilerinin en çok müşteri bulduğunu düşündüğümüz b2b siteleri ise sırasıyla: go4worldbusiness, tradewheel, exporthub dır.

Google ve Arama Motorlarında Reklam Çıkmak

Google ve Yandex için verdiğimiz hizmetlerden bir tanesi de aramalardan potansiyel müşteriler bulmanızı sağlamaktır. Amerika daki bir firma toptan bir şekilde ürün almak istediği zaman Google’a bunu yazarak aratır. Bu kelimeler “wholesale turkish oil” “wholesale turkish shirt” wholesale shirt from turkey” şeklinde olabilmektedir. Normalde Google ile yurt dışında reklam verebilirsiniz. Fakat bu durum oldukça maliyetlidir. Bundan dolayı biz seo (Arama Motoru Optimizasyonu) yardımı ile üst sıralarda çıkmanızı sağlamaktayız. Bunu genelde yurt dışı için açtığımız blog sitelerinde yayınlayarak yapmaktayız. Ürün sayfanıza belli bir puan kazandırdıktan sonra arama reklamlarına başlamaktayız. Yüksek sayfa puanı sayesinde çok cüzi reklam ücretleri çıkmaktadır.